Wizyta ks. kard. Stanisława Dziwisza 7 września 2022 r.

Naszą parafię odwiedzili niespotykani Goście – ks. kard. Stanisław Dziwisz – osobisty sekretarz św. Jana Pawła II i emerytowany arcybiskup metropolita krakowski oraz ks. bp Jan Zając, emerytowany biskup pomocniczy krakowski.

Dostojni Goście złożyli wizytę naszemu nowemu ks. proboszczowi Szymonowi, a następnie wzięli udział w zbiórce naszych lektorów i ministrantów.

Inauguracja

J.E ks. bp Roman Pindel – Biskup Bielsko-Żywiecki, mianował z dniem 27 sierpnia 2022 r. dotychczasowego wykładowcę historii sztuki w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie ks. dra Szymona Tracza nowym administratorem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi. Kapłan zastąpił na urzędzie proboszcza ks. kanonika Grzegorza Thena, który przeszedł na emeryturę. Ks. Grzegorz prowadził naszą Parafię przez 30 lat, za co jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni.

Parafianie uroczyście przywitali nowego duszpasterza podczas sprawowanej przez niego uroczystej sumy w niedzielę 28 sierpnia 2022 roku.