OgłOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 VII 2024

Dziś po każdej Mszy św. na parkingu pod kościołem poświęcenie samochodów i pojazdów mechanicznych – zbierane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na pomoc misjonarzom. Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny;
  • wtorek – święto św. Brygidy, patronki Europy;
  • środa – wspomnienie św. Kingi – Msza św. z nowenną do Matki Boskiej Starowiejskiej;
  • czwartek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa;
  • piątek – wspomnienie śś. Joachima i Anny, rodziców NMP.
Bóg zapłać rodzinie Ślosarczyków za ofiarowane słoneczniki do ozdoby naszego kościoła, a Stanisławowi Pieczce za pomalowanie ławek przy Krzyżu Jubileuszowym.

W minionym tygodniu udało się zakończyć pierwszy etap prac przy chodniku procesyjnym. Przed położeniem podbudowy zmodernizowano i uporządkowano przyłącza elektryczne, wykonano nowe odwodnienie, gdyż stare było załamane, położono instalację wodno-kanalizacyjną do zakrystii oraz założono nową bednarkę. Jeśli pogoda pozwoli od poniedziałku rozpoczynamy układanie płyt nawierzchni. Bardzo dziękujemy za pomoc przy tych pracach Tomaszowi Marklowi, Stanisławowi Nyczowi i Adamowi Marklowi. Została też zamówiona nowa poręcz do schodów zniszczona przez ostatnią nawałnicę.

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła i złożone ofiary Państwu: Kolonko, Staniek, Markiel, Zarebski, Pieczka, Kasperczyk, Jastrząb, Kubica, Zwoliński, Moś, Stanclik, Stanclik, Adamowicz.

Do sprzątania kościoła zapraszamy Rodziny: Sternat, Sternat, Skęczek, Sternat, Wil-czek, Fajfrzyk, Wilczek, Markiel, Gumiński, Wilczek, Fus, Rozner, Rezik, Czader, Marszałek, Markiel, Markiel, Gajda, Handzlik, Gwiazdoń, Łaś, Zarębski, Zarębski.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

INFORMACJA O OTWARCIU OFERT

ZADANIE PN.: „Remont konserwatorski zakrystii, stolarki drzwiowej kościoła parafialnego i remont instalacji elektrycznej w kościele parafialnym w Starej Wsi.”

Zamawiający: PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi, ul. Ks. Wojtyłki 3, Stara Wieś, 43-330 Wilamowice – Informacja z otwarcia ofert – POBIERZ

ZADANIE PN.: „Remont organów w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi”