OgłOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 III 2023

Dziś po Sumie Droga krzyżowa, a o 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. 

Obchody liturgiczne tygodnia

  • środa – o 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Boskiej Starowiejskiej;
  • piątek – o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie Droga krzyżowa dla dzieci, później adoracja Najświętszego Sakramentu i od 17.00 możliwość spowiedzi św. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie miała miejsce Droga krzyżowa w formie inscenizacji przygotowanej przez dzieci z naszej Scholii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
  • sobota – pierwsza miesiąca – o 7.15 rozpoczęcie nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP, o 8.00 Msza św. wynagradzająca – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej;
  • niedziela – Niedziela Palmowa – rozpoczynamy celebrację Wielkiego Tygodnia – poświecenie palm na kolejnych Mszach św., o godz. 11.00 gromadzimy się przed kapliczką św. Józefa za plebanią, gdzie poświęcimy palmy wielkanocne, a następnie w uroczystej procesji na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy udamy się do kościoła. Prosimy Zespół „Tradycja” o zaśpiewanie Męki Pańskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej podniosłej liturgii. Po zakończeniu Mszy św. przed kościołem nastąpi prezentacja palm do konkursu zgodnie z wcześniej zamieszczonym na internetowej stronie parafialnej regulaminem konkursowym. 
 

Przypominamy, że do Niedzieli Palmowej można zgłaszać kandydatów do wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wybory odbędą się po Wielkanocy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. 

Poniżej zamieszczony regulamin konkursu na tradycyjną palmę wielkanocną wraz z niezbędną kartą zgłoszeniową oraz potrzebnymi oświadczeniami. 

 

Warsztaty dla dzieci i rodziców pozwalające przygotować starowiejską palmę wielkanocną odbędą się przed Niedzielą Palmową we czwartek 30 marca o godz. 16.30 w Starej Szkole. 

„Bóg zapłać” za wysprzątanie kościoła i złożone ofiary Państwu: Stróżyk, Zając, Mika, Moś, Skulski, Przybytek, Mynarski, Mynarski, Kędzia, Moś, Moś.

Do sprzątania kościoła zapraszamy Rodziny: Zarębski, Zdrowak, Pieczka, Kuriata, Stawowczyk, Budkiewicz, Pieczka, Pieczka, Fabia, Lubański, Pilarski, Dobija, Biedrawa, Badura, Pokładnik, Buchalik, Lasek, Sordyl, Sordyl. 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Zgodnie z prawodawstwem Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz ze zmianą na urzędzie proboszcza wygasła kadencja dotychczasowej Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych. Idąc za wytycznymi Statutu diecezjalnego powołałem na 5-letnią kadencję nową, trzyosobową Radę w składzie: pani Zofia Markiel, pan Sławomir Kózka i pan Jerzy Norymberczyk. Jednocześnie jesteśmy zobligowani do wyłonienia Rady Duszpasterskiej, w skład której wchodzi proboszcz, członkowie z jego nominacji oraz trzech członków wybranych w powszechnych wyborach parafialnych spośród zgłoszonych wcześniej kandydatów. Stąd też do Niedzieli Palmowej można zgłaszać w zakrystii na piśmie kandydatów z krótkim uzasadnieniem. Zgodnie ze Statutem obowiązującym w naszej diecezji członkiem z wyboru może być praktykujący katolik, mający stałe zamieszkanie w parafii, pełnoletni, oznaczający się roztropnością, wolny od kar kościelnych i cieszący się dobrą opinią wśród parafian. Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej przeprowadzimy po Wielkanocy.