OgłOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28 V 2023

Obchody liturgiczne tygodnia:

  • poniedziałek – drugi dzień Zesłania Ducha Świętego – NMP Matki Kościoła, Msza św. o godz. 8.00 i 18.00;
  • wtorek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej Diecezji;
  • środa – święto Nawiedzenia NMP – o godz. 17.30 nowenna do Matki Boskiej Starowiejskiej, Litania Loretańska oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła na zakończenie nabożeństw majowych, zapraszamy Panie do niesienia światła, Panów do baldachimu oraz wszystkich Parafian. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie na plebanii zelatorów naszych Róż różańcowych;
  • czwartek – pierwszy miesiąca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, od godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św., o 17.45 nabożeństwo czerwcowe. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe będą po Mszy św. rano i wieczorem, a w niedzielę o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy; 
  • piątek – I miesiąca – od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach; spowiedź św. od godz. 17.00;   
  • sobota – I sobota miesiąca – wspomnienie śś. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy – o 7.15 rozpoczęcie nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP, o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej;
  • niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się wielkanocny okres spowiedzi i Komunii św. Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w dorocznej pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie – rozpoczęcie o godz. 10.30 w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, a następnie przejście w procesji na Kaplicówkę, gdzie zostanie odprawiona Msza św. 

Dziś i w przyszłą niedzielę po Msza św. zbierane są koperty z ofiarami na II kwartał na prace remontowo-konserwatorskie przy naszym kościele. Serdeczne „Bóg zapłać” składamy wszystkim ofiarodawcom.  

Dziś upływa termin zgłoszeń kapliczek do I Konkursu na najbardziej zadbaną kapliczkę w naszej Parafii. 

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła i złożone ofiary Państwu: Ochman, Nycz, Chowaniec, Nycz, Mentel, Ciągała, Kędzior, Kędzior, Pieczka, Pieczka, Korczyk, Wróblewski, Wilczek, Wilczek, Brzeźniak.

Do sprzątania kościoła zapraszamy Rodziny: Zelek, Zelek, Ochman, Tyrcha, Mateja, Strządała, Mateja, Mynarski, Wróbel, Bartnicki, Waliczek, Fajferek, Kluczny, Wilczek.

Serdecznie dziękujemy za troskę i opieką nad grobami księży na naszym starym cmentarzu. 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można nabyć w cenie 15 zł nowe pismo redakcji Niedziela – „Magazyn Kościół-Dziedzictwo-Ojczyzna” skierowane do wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związków z narodem.