OgłOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 26 V 2024

Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.  

Obchody liturgiczne tygodnia:
 
  • poniedziałek – wspomnienie św. Pawła VI, papieża; 
  • wtorek – wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia;
  • środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – nabożeństwo majowe z nowenną do Matki Boskiej Starowiejskiej;
  • czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało – Msze św. o godz. 8.00, 9.30 pod Krzyżem Jubileuszowym z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy w stronę kościoła oraz ok. 11.30 po zakończeniu procesji.
  • piątek – święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych, na ten dzień ks. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. bpa seniora Janusza Zimniaka – o godz. 10.00 wprowadzenie trumny do katedry i czuwanie, o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa, a następnie przejście w kondukcie na cmentarz katedralny przy ulicy Grunwaldzkiej i złożenie do grobu zasłużonych kapłanów zgodnie z wolą Zmarłego. Pamiętajmy o zmarłym bp Januszu w naszych modlitwach. 
  • sobota – pierwsza miesiąca, wspomnienie św. Justyna, męczennika – o godz. 7.15 rozpoczęcie nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Boskiej. 
  • niedziela – ks. bp Roman Pindel serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w uroczystościach ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie. Rozpoczęcie o godz. 10.30 w skoczowskim kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła. 
Serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach Bożego Ciała. Zapraszamy Orkiestrę strażacką, Koło Gospodyń Wiejskich i osoby w strojach regionalnych, poczty sztandarowe strażaków, górników, pszczelarzy, dzieci z klasy III i IV w strojach pierwszokomunijnych, dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami, lektorów i ministrantów, panie do niesienia światła i panów do baldachimu oraz chętnych do niesienia chorągwi procesyjnych i feretronów. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało w miejscach z ubiegłego roku oraz o pomoc w przewiezieniu paramentów liturgicznych z zakrystii pod Krzyż Jubileuszowy, a strażaków o transport i ustawienie ławek. Podobnie jak w ubiegłym roku zatroszczmy się o pobożny udział, skupienie, włączanie się w śpiew i modlitwę, unikając niepotrzebnych rozmów. Niech nasze zaangażowanie w przygotowania i liczny udział będą znakiem wiary i wdzięczności Bogu za opiekę nad nami.  

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w oktawie Bożego Ciała. Z racji prac przy chodniku w tym roku nie będzie procesji wokół kościoła. W to miejsce przed Najświętszym Sakramentem w kościele odśpiewamy po Mszy św. Litanię do NSPJ. Dzieci z klas III zapraszamy w strojach komunijnych.  

Dziś po Mszy św. zbieramy koperty z ofiarami na II kwartał na prace remontowo-konserwatorskie przy naszym kościele. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła i złożone ofiary Państwu: Tomasiczek, Stanclik, Stanclik, Norymberczyk, Bieroński, Norek, Norymberczyk, Tobiasz, Lasota, Marek, Karcz, Węgrzyn.

Do sprzątania kościoła zapraszamy Rodziny: Krawczyk, Englart, Norymberczyk, Jonkisz, Szczytowski, Gajda, Gajda, Szłapa, Pieczka, Englart, Nalborczyk, Markiel, Waligóra, Chmielniak, Markiel, Markiel, Nycz, Nycz.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia „Mały Gość”.

Drodzy Parafianie i Rodzice, 
poniżej znajduje się wzór pisma do Ministerstwa Edukacji. Konsultacje w sprawie dyskryminującego łączenia klas zostaną zamknięte 29 maja 2024. Do tego dnia (włącznie) trzeba wysyłać protest. Dobrze byłoby skorzystać z wszystkich kanałów, by przekazać pismo rodzicom, katechetom, dziadkom i wszystkim ludziom dobrej woli. Po 29 maja 2024 warto nadal kontynuować przesyłanie pism, ale już nie w ramach konsultacji społecznej. Tekst należy wydrukować i podpisać lub tylko wypełnić, zaopatrzyć w datę, podać swój adres do kontaktu, np. e-mail i wysłać na adres Ministerstwa: kancelaria@men.gov.pl Będę bardzo wdzięczny za zrozumienie i szybkie działanie ks. dr Szymon Tracz – proboszcz.  WZÓR PISMA – POBIERZ
Facebook